INFORMACE K NÁKUPU NOVÉHO PC PRO PROVOZ programů SKA

Pokud se chystáte pořídit si nový PC, ať již stolní nebo notebook, věnujte zvýšenou pozornost operačnímu systému, který s počítačem kupujete. Předem si ověřte, zda na něm bude SKA fungovat.

Je třeba mít na paměti, že SKA do verze 2015 včetně, a zatím všechny verze síťové, lze provozovat jen v 32-bitové verzi Windows. V 64-bitových verzích Windows nelze standardně SKA nainstalovat ani spustit.

Program SKA2016 a novější verze již podporují 64-bitové verze Windows. SKA se spustí v prostředí DOSBOX.

Rozhodnutí, zda použít 32 nebo 64 bitovou verzi, doporučujeme udělat podle podílu práce v účetnictví a v programech Windows. Pokud pracujete více než 40% času v účetnictví (v programu SKA), doporučujeme 32-bitovou verzi.

Další možností je např. tzv. XP Mode. Pokud máte Windows 7 Professional, Enterprise nebo Ultimate v 64-bitové verzi, a pokud váš počítač podporuje virtualizaci hardware, lze SKA provozovat v tomto módu. Tato technologie je přímo z dílny Microsoftu a je tudíž zcela kompatibilní s použitým operačním systémem. Tuto variantu máme odzkoušenou a funguje naprosto korektně i na stanicích v LAN síti, kde na serveru běží 32-bit Windows. Režim Windows XP a technologie Windows Virtual PC, které jsou k dispozici v systémech Windows 7 Professional a Windows 7 Ultimate, však bohužel nelze využít v "nižších" verzích Windows 7 Home Premium ani Starter. Více podrobností o této možnosti se dozvíte na stránkách výrobce